Автоцивілка онлайн




Клієнти нещодавно цікавились
Навіть досвідчений водій має ризик потрапити в ДТП та зіткнутися з юридичними і фінансовими негараздами, а відсутність обов’язкового страхування – це штрафи, заборона на користування авто та інші проблеми із законом.
Уникнути цього допоможе автоцивілка в Вінниці, яку можна придбати в компанії Broko. Цілодобовий доступ дозволить оформити договір із надійною компанією і отримати поліс будь-де та будь-коли.
Суть і призначення ОСЦПВ
Автоцивілка – це обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників ТЗ, вона є обов’язковим видом страхування кожного власника автомобіля. Такий поліс призначений для відшкодування збитків не власнику або водієві застрахованого авто, а іншим потерпілим.
Саме водії/власники машини відшкодовують збитки третім особам, постраждалим в ДТП. Тобто мета автоцивілки – захист відповідальності перед третіми особами, що можуть постраждати з вашої вини на дорозі. Компенсація заподіяної шкоди іншим особам – характерна риса, яку має ОСЦПВ. Фірма-страхувальник гарантовано виплачує компенсації за шкоду здоров’ю і майну потерпілим в ДТП, знімаючи з вас фінансовий тягар.
Купити поліс ОСЦПВ дійсно вигідно: цифровий поліс вноситься до офіційної бази МТСБУ і автоматично оновлюється, а ви заощаджуєте час, не прив’язуєтесь до місцезнаходження, дня і часу, не стоїте в черзі та самостійно обираєте пропозицію страхування.
Чому онлайн автоцивілка – найпопулярніший поліс
Без цього типу страхування не обійтись жодному автовласнику. За відсутності поліса на водія можуть накласти штраф через порушення закону, тому цей документ так само важливий, як техпаспорт і водійські права. Також він з одного боку страхує права потерпілих, яким гарантовано виплачується компенсація, а з іншого – страхує винуватця аварії від чималих витрат на відшкодування збитків та серйозної юридичної відповідальності.
Страховка мінімізує витрати кожної сторони-учасниці ДТП, що особливо актуально при недостатній платоспроможності. Автоцивілкою ви зможете покрити витрати потерпілих на ремонт машини, лікування при отриманні травм та ін. При цьому варто пам’ятати, що у ОСЦПВ є ліміти для відшкодування фізичних і матеріальних збитків. І якщо сума вийде більшою, залишок ви маєте виплатити самостійно, тому доцільно оформити поліс на добровільну цивільну відповідальність для збільшення ліміту.
Автоцивілка онлайн в Broko оформлюється у цифровому форматі, тому, відправляючись в поїздку або на роботу, ви точно не загубите електронний поліс ОСЦПВ та не забудете його вдома, адже документ зберігається в додатку, оновлюється в базі МТСБУ.
Як формується вартість поліса на порталі Broko
Обсяги страхового внеску визначаються страховою фірмою з урахуванням низки параметрів:
- місце прописки автовласника;
- тип ТЗ, обсяг двигуна та ін. характеристики;
- строк поліса;
- сфери і умови експлуатації авто;
- пільги;
- розмір франшизи.
Але в будь-якому випадку оформлення ОСЦПВ онлайн – це вигідно. Також вартість поліса менша завдяки відсутності паперових документів та логістики, а знижка робить ціну ще приємнішою.
Збираєтесь за кордон на власному авто? Корисно оформити Зелену карту. Це ОСЦПВ в європейському варіанті. Green card працює за кордоном і відшкодовує матеріальні та фізичні збитки постраждалим у ДТП в країні перебування українського ТЗ. Карта звільняє винуватця від самостійної компенсації – це зробить СК. Також поліс убереже від депортації і штрафів, які можуть сягати 1000 євро.
В разі аварії за кордоном необхідно просто викликати і дочекатися поліцію для фіксації події і пред’явити Грін кард. Після цього повідомити СК про ДТП, надати необхідні документи і фото-доказ події.
Як запросити виплату компенсації за автоцивілкою
Якщо ви стали винуватцем аварії, фірма компенсує збитки лише потерпілим.
Для отримання виплат автоцивілки треба подати заяву до СК протягом 3 днів із моменту аварії, додавши пакет документів:
- європротокол (якщо застосовувався);
- паспорт, ID-картку;
- ІПН;
- документ на права власності на пошкоджене авто на момент ДТП;
- свідоцтво про смерть постраждалого або документи, підтверджуючі каліцтво/присвоєння інвалідності/витрати на лікування тощо;
- реквізити банківської картки.
Якщо ДТП оформлювала поліція, до списку додається судове рішення про визнання провини однієї сторони аварії. Рішення приймається протягом 15 днів, виплата надходить у термін 60-90 днів.
Важливо! Щоб виплата компенсації відбулася згідно із законодавством, обидві сторони аварії мають повідомити про подію СК заявою, дочекатися працівників підрозділу поліції та фіксація деталей ДТП, якщо не застосовується європротокол, не чіпати ТЗ до приїзду відповідних служб і зробити фото/відео-докази для СК.
Три кроки, щоб оформити автоцивілку
- Розрахуйте страхову вартість: для цього введіть державний номер авто або його параметри.
- Ознайомтесь із пропозиціями та умовами від надійних страхових компаній.
- Оберіть фірму-страхувальника та сплатіть внесок за онлайн страхування.
Через кілька хвилин ви отримаєте на електронну пошту екземпляр договору із компанією і готовий поліс. Також страховка завантажується в особистий кабінет у мобільному додатку.
Щоб оформити ОСЦПВ, потрібні паспорт, ID картки або водійське посвідчення, ІПН і техпаспорт.
Причини купити автоцивілку онлайн на Broko
Наш портал створений відомою у 120 країнах корпорацією «Аон», що є лідером у сфері ризик-менеджменту і страхових послуг, тому ви можете бути впевнені у перевагах сервісу:
- вигідна ціна: за рахунок відсутності адміністративних та логістичних витрат, вартість нижча, ніж в офлайн-установах;
- співпраця з надійними СК: наші партнери – фірми, що гарантують конфіденційність, безпеку страхової угоди, вигідні умови і тарифи та вчасні виплати компенсації;
- можливість обрати страхувальника під власні потреби і можливості;
- офіційна реєстрація полісу: страховка автоматично завантажується і оновлюється в МТСБУ і мобільному додатку;
- нагадування про продовження дії полісу перед закінченням його терміну;
- зручна оплата карткою будь-якого українського банку;
- швидкість: оформлення і отримання полісу за 5-10 хв.
Автоцивілка онлайн – вигідне вирішення питань учасників ДТП цивілізованим і простим способом без зайвих юридичних та фінансових проблем. Оформіть поліс на порталі Broko, а решту візьме на себе страхова фірма!
FAQ
Автоцивілка – обов’язкове страхування цивільної відповідальності винного в ДТП перед 3-ми особами, що постраждали в аварії. Поліс гарантує компенсацію збитків потерпілим від страхової компанії у випадку пошкодження авто, а також відшкодування у випадку смерті або каліцтва та ін. шкоди здоров’ю. Власник застрахованого ТЗ не отримує виплат для себе, проте звільняється від обов’язку самостійно платити постраждалим. ОСЦПВ таке ж важливе як техпаспорт чи права, тому кожний водій повинен завжди мати цю страховку при собі.
Оформлення ОСЦПВ на нашому порталі займає кілька хвилин. Спочатку треба розрахувати вартість поліса через номер/характеристики авто, вибрати страхову компанію, ознайомитися із умовами договору, заповнити анкету та подати документи – паспорт/водійське посвідчення, ІПН, техпаспорт авто та сплатити страховий внесок. Поліс прийде на e-mail через 5-10 хв.
Портал Broko гарантує абсолютно безпечну і прозору онлайн-покупку автоцивілки. Ми працюємо з перевіреними страховими компаніями, що мають гарантію надійності від МТСБУ. Також на сайті надані професійні рейтинги кожної фірми. Крім цього, вартість поліса ви самостійно розраховуєте в онлайн-системі, і на цю цифру страхувальник ніяк не може впливати, тому ви отримаєте вигідну вартість без зайвих переплат.
Дізнатися про статус полісу ОСЦПВ можна на сайті МТСБУ. Для цього впишіть у графу номер авто, ВІН-код або номер полісу і дату, на яку треба перевірити чинність страховки. Тисніть «Пошук», і побачите інформацію про автоцивілку. Слідкуйте, щоб поліс не був простроченим, і купуйте новий найпізніше – в день закінчення строку попереднього, щоб уникнути штрафів та ін. проблем.
Якщо ви стали винним у ДТП, автоцивілка допоможе виплатити компенсацію постраждалим, а вас – звільнити від фінансових і юридичних проблем. Для цього необхідно одразу викликати поліцію і за потреби швидку, зробити фото місця події/пошкоджень тощо, протягом 3 днів повідомити СК про аварію та надати пакет документів – паспорт, ІПН, підтвердження права власності на авто на момент аварії, документи, що підтверджують фізичні збитки потерпілих або смерть, номер банківського рахунку. Рішення приймається за 15 діб, а виплата надходить в середньому за 60 днів.
Автоцивілка – обов’язковий поліс, тому він має бути чинним цілий рік. Наш сервіс завчасно надішле нагадування про завершення строку дії ОСЦПВ, але ви також можете вказати цю дату самостійно. Наприклад, щоб уникнути накладок, можна оновлювати поліс за 2-4 тижні до закінчення попереднього. Для продовження/оновлення полісу подайте документи у страхову компанію онлайн і запросіть продовження, вказавши необхідну дату.
Поліс ОСЦПВ
це вид страхування, який забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та майну потерпілих у разі ДТП на території України.
Страхування відповідальності страхувальника (особи, цивільно-правова відповідальність якої застрахована), за шкоду, яка може бути заподіяна життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.
Дорожньо-транспортна пригода, яка відбулась за участі забезпеченого транспортного засобу, яка спричинила цивільно-правову відповідальність (необхідність компенсувати) за шкоду, що була заподіяна життю, здоров'ю та/або майну постраждалого.
Даний поліс страхування не компенсує завданої шкоди, яка була заподіяна винуватцю дорожньо-транспортної пригоди, а також майну, що в момент ДТП знаходилось у транспортному засобі винуватця.
Мінімальний та максимальний розміри суми страхового відшкодування (страхової суми):
- визначений за шкоду, що була заподіяна майну постраждалого, у обсязі до 250 000 гривень на одного постраждалого;
- визначений за шкоду, що була заподіяна життю та здоров'ю постраждалого, у обсязі до 500 000 гривень на одного постраждалого.
У випадку, в якому дорожньо-транспорта пригода, по одному страховому випадку, заподіяла збитків, сума яких перевищує п'ятикратну страхову суму, розмір відшкодування для кожного постраждалого буде пропорційно зменшено.
В залежності від групи факторів, визначаються максимальні та мінімальні показники розмірів страхової премії. Вартість страхового полісу визначається страховими компаніями в залежності від переліку показників (місто реєстрації транспортного засобу, об'єму двигуна транспортного засобу, типу ТЗ, необхідністю проходження технічного огляду). Зверніть увагу, що розміри страхової премії визначено Постановою Національного Банку України № 108 від 30.05.2022 року (https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_30052022_108)
Згідно з впровадженими змінами від 01.01.2025 року франшиза не застосовується у даному виді страхування.
Територія дії договору страхування - Україна.
Договір може бути укладений строком на 1 рік (або на строк, що не має перевищити дату проходження чергового технічного огляду транспортним засобом).
Порядок страхових виплат здійснюється згідно з Законом про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3720-20#Text).
Розмір страхової виплати визначається на основі здійсненної оцінки шкоди, що була причинена життю, здоров’ю, майну, третьої особи (третіх осіб) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди і не перевищує розміру страхової суми.
Рішення про виплату приймається страховиком згідно з визнаними майновими вимогами або згідно з винесеним судовим рішенням (у випадках розгляду справи в суді).
Після погодження Страховиком розміру виплати для постраждалої сторони (у випадку виконання всіх вимог постраждалою стороною: своєчасного повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, надання відповідних документів, довідок і т.д.), вказана виплата має бути здійснена не пізніше 90 дня, з моменту прийняття заяви від постраждалої сторони.
Окремо зазначимо, що у випадку, коли вимоги постраждалої сторони є обґрунтованими, Страховик має прийняти рішення про виплату страхового відшкодування і здійснити його.
У випадку, невизнання вимог заявника, Страховиком приймається обґрунтоване рішення про здійснення відмови по виплаті (дане невизнання приймається на підставах, коли вимоги постраждалої сторони не відповідають вимогам по договору страхування).
Також, шкода, що пов’язана з життям та/або здоров’ям потерпілого (потерпілих) передбачає:
- Витрати на лікування.
- Втрати доходу через тимчасову непрацездатність.
- Втрати доходу через стійку непрацездатність.
- Моральну шкоду, що пов’язана з фізичним болем і стражданнями через травми.
- Шкоду, пов’язану зі смертю потерпілого.
Страхова компанія не здійснює виплати у таких випадках:
- Збитки, не передбачені законом. Якщо пошкодження сталися внаслідок використання авто, але не входять до цивільно-правової відповідальності за законодавством — компенсація не надається.
- Пошкодження автомобіля винуватця. У випадку, якщо ви стали причиною аварії, страхова не покриває ремонт вашого авто.
- Шкода майну в авто винного. Страхування не охоплює втрати або пошкодження речей, що перебували у вашому автомобілі під час ДТП.
- ДТП під час перегонів. У разі аварії на спортивних змаганнях чи тренуваннях — виплата не передбачена.
- Ураження радіацією чи вибухами. Якщо шкода завдана ядерною загрозою, опроміненням чи схожими факторами — страхування не діє.
- Втрачена ринкова вартість. Страхова не відшкодовує зменшення ціни авто після аварії.
- Дорогі чи цінні речі. Антикваріат, ювелірні вироби, готівка, мистецтво або документи не підлягають компенсації, якщо вони постраждали в ДТП.
- Катастрофи й безлади. Якщо аварія стала наслідком воєн, заворушень, стихійного лиха або терактів — витрати не покриваються.
- Пошкодження здоров’я винуватця. Якщо водій винен у ДТП, страхова не компенсує витрати на його лікування чи втрату життя.
Страховик також має право відмовити у виплаті у наступних випадках:
- Навмисна аварія. Якщо водій навмисно спричинив ДТП, компенсація не виплачується (виняток — дії в межах самооборони або захисту прав).
- Умисний злочин. Якщо аварія стала результатом злочину з боку водія або застрахованого — відшкодування не передбачене.
- Ігнорування обов’язків. Якщо після ДТП не було виконано передбачених дій (наприклад, повідомлення страхової), і це завадило встановити обставини — у виплаті можуть відмовити.
- Пропущено строк подання заяви. Виплата не проводиться, якщо постраждалий не звернувся протягом визначених законом термінів — 1 рік (майно) або 3 роки (здоров’я/життя).
У разі відмови у виплаті страхова компанія повинна надати письмове обґрунтування відповідно до умов договору. Відсутність коштів у страховика не є законною підставою для відмови. Рішення можна оскаржити у судовому порядку.
Межі відповідальності страховика за конкретними об’єктами, ризиками та випадками:
- Майнова шкода потерпілим:
- Максимальний розмір компенсації — 250 000 грн для кожного окремого потерпілого.
- Якщо загальна сума збитків перевищує п’ятикратний розмір страхової суми, виплати зменшуються пропорційно для кожного потерпілого.
- Шкода життю та здоров’ю:
- Страхове відшкодування не може перевищувати 500 000 грн на одну особу, що постраждала.
- Моральна шкода:
- Для осіб із тілесними ушкодженнями — компенсація моральної шкоди не перевищує 5% від суми, виплаченої за шкоду здоров’ю.
- У випадку загибелі потерпілого — виплата моральної шкоди близьким (чоловік/дружина, діти, батьки) обмежується 12 мінімальними зарплатами.
- Похоронні витрати:
- Компенсація витрат на поховання та встановлення пам’ятника також не перевищує суму, що дорівнює 12 мінімальним зарплатам.
Невиконання страхувальником умов договору може призвести до відмови у страховій виплаті з боку страхової компанії.
- Договір страхування не вважається чинним, якщо страхувальник не сплатив страховий платіж.
- Якщо страхувальник не повідомив вчасно про страховий випадок, компанія має право вимагати повернення отриманих коштів.
- У разі, коли заяву на компенсацію не подано протягом року (при пошкодженні майна) або трьох років (при шкоді здоров’ю чи життю), страхова виплата може бути відхилена.
Даний страховий продукт не є частиною будь-якого договору.
Даний страховий продукт можна придбати окремо.
Згідно з Законом про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3720-20#Text), розмір страхової премії за внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків для страхувальника, який є:
- громадянином України - учасником бойових дій, постраждалим учасником Революції Гідності, учасником війни, особою з інвалідністю II групи, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до I або II категорії, пенсіонером;
- громадянином України - особою з інвалідністю I групи.
Застрахований транспортний засіб для зазначеного розміру знижки має мати робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить йому на праві власності (володіння), за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або іншою особою за присутності страхувальника, або особою, яка також належить до категорій, визначених цією частиною, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу.
Зменшений розмір страхової премії за договір страхування може бути застосований лише для одного транспортного засобу страхувальника.
Інформація про страховий продукт на Інтернет-сайтах партнерів страхових-компаній
Ознайомитися з інформацією про страховика та інформаційним документом про стандартний страховий продукт можна на сайтах страхових компаній:
Страхова компанія | Інформація про страхову компанію | Інформаційний документ про стандартний страховий продукт |
---|---|---|
ARX (АТ "СК"АРКС") ЄДРПОУ 20474912 |
Детальніше | Детальніше |
Colonnade (ПрАТ "СК "Колоннейд Україна") ЄДРПОУ 25395057 |
Детальніше | Детальніше |
ПрАТ "Європейський страховий альянс" ЄДРПОУ 19411125 |
Детальніше | Детальніше |
АТ "СК "ІНГО" ЄДРПОУ 16285602 |
Детальніше | Детальніше |
ПрАТ "СК"ТАС" ЄДРПОУ 30115243 |
Детальніше | Детальніше |
UNIQA (ПрАТ "СК" УНІКА") ЄДРПОУ 20033533 |
Детальніше | Детальніше |
ПАТ "СК "ВУСО" ЄДРПОУ 31650052 |
Детальніше | Детальніше |