Питання та відповіді

Чому я маю купувати поліс саме на broko.ua?

Aon є лідером на світовому ринку посередників у страхуванні та має досвід роботи зі страхуванням в Україні з 1994 року. В 2022 році ТОВ "Аон Україна" запустило сайт broko.ua для роботи з он-лайн страхуванням фізичних осіб і переносить на нього свої підходи та цінності. Головним для нас є надати можливість легко та швидко порівняти умови страхування різних страхових компаній. При цьому самі страхові компанії проходять попередню перевірку надійності, щоб полегшити Вам процес вибору пропозиції.

Що таке ОСЦПВ?

ОСЦПВ (ГОшка, автоцивілка, цивілка) - це Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Даний вид страхування є обов'язковим для всіх транспортних засобів, для котрих визначена категорія згідно Закону про ОСЦПВ і покриває збитки завдані застрахованими транспортними засобами при їх експлуатації постраждалим особам.

На який строк можна оформити ОСЦПВ?

Для транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, поліс ОСЦПВ можна оформити на 12 місяців. На коротший строк можливо оформити ОСЦПВ, тільки якщо автомобіль має проходити обов'язковий технічний контроль частіше, ніж 1 раз на рік.

Яка різниця між електронним полісом ОСЦПВ та паперовим полісом (бланком суворої звітності)?

З точки зору дії полісу та покриття збитків потерпілим - різниця між електронним полісом та полісом на паперовому бланку суворої звітності відсутня.
Різниця в наступному:
1. випуск електронного полісу потребує менше адміністративного ресурсу, тому багато страхових компаній пропонують меншу ціну за електронний поліс у порівнянні з паперовим полісом.
2. Ви можете оформити електронний поліс не виходячи з дому через інтернет і моментально отримати його на електронну пошту.

Хто може оформити електронний поліс ОСЦПВ?

Згідно Закону про ОСЦПВ та Положенню про укладання договорів ОСЦПВ, електронний договір ОСЦПВ має бути укладений та підписаний власником транспортного засобу. При цьому, Закон про ОСЦПВ визначає власника транспортного засобу як власників або законних володільців (користувачів), що правомірно експлуатують транспортний засіб на законних підставах. Відповідно, користуючись ТЗ на законних підставах, Ви маєте право оформлювати електронний поліс ОСЦПВ та вказувати себе як страхувальника.

Які документи необхідно щоб оформити електронний поліс ОСЦПВ?

Для оформлення полісу ОСЦПВ необхідні наступні документи:
1. документ, що посвідчує особу страхувальника (часто, в залежності від обраної страхової компанії, крім паспорту та ID картки, можна використати посвідчення водія),
2. ІПН,
3. техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію) транспортного засобу

Що таке франшиза в ОСЦПВ?

Франшиза в ОСЦПВ - частина збитку, що не буде покрита страховою компанією потерпілій особі. Дана частина збитку має бути покрита водієм або власником автомобіля, що спричинив збиток (ДТП).

Що таке пряме врегулювання в ОСЦПВ?

Пряме врегулювання - погоджений МТСБУ процес виплати відшкодування потерпілій стороні його страховою компанією. Можливо тільки якщо обидві страхові компанії (винуватця та потерпілого) є учасниками процесу прямого врегулювання. Актуальний перелік страхових компаній - учасників процесу прямого врегулювання можна довідатись на сайті МТСБУ.

Чи потрібно інформувати Вас або страхову компанію про відмову від пропозиції ОСЦПВ?

Якщо не було завершено оформлення полісу ОСЦПВ на нашому сайті, Ви можете не сповіщати нас або страхову компанію про рішення відмовитись від пропозиції. Для того, щоб пропозиція була переведена у статус оформленного полісу, Вам необхідно прийняти пропозицію (підписавши її одноразовим паролем, отриманим через СМС) та оплатити замовлення. Всі пропозиції, за котрими не було укладено поліс, автоматично анулюються о 24-00 того ж дня.

Як я можу відмовитися від укладеного договору ОСЦПВ?

Ви маєте можливість відмовитись від укладеного договору ОСЦПВ шляхом надання письмової заяви до страхової компанії, що випустила договір. Якщо заяву буде надано до дати початку дії договору - Вам буде повернуто 100% суми вартості договору. Якщо на момент подачі заяви договір вже почав діяти - Вам буде повернуто 80% від вартості невикористаних за договором днів.

Що таке Європротокол в ОСЦПВ?

Європротокол - це спеціальна процедура оформлення ДТП з іншим транспортним засобом, при дотриманні умов котрої учасники ДТП можуть не викликати на місце події підрозділ Національної Поліції.
Обов'язковими умовами для оформлення Європротоколу по ОСЦПВ є:
1. Відсутні травмовані (загиблі) люди
2. Водії-учасники ДТП мають діючі поліси ОСЦПВ
3. Наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо хх обставин (включаючи визнання одним з водіїв вини)
4. У водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських засобів.
Декілька особливостей з нашого досвіду:
5. Європротокол можна оформити тільки якщо у ДТП було 2 транспортні засоби
6. Обов’язково, щоб між транспортними засобами був безпосередній контакт при ДТП
Зверніть увагу:
! Електронний Європротоколу має додаткові обмеження.
! ОСЦПВ покриває ремонт тільки постраждалого автомобіля і за Європротоколом це буде не більше 80 000 грн.
Більш детально про Європротокол та електронний Європротокол на сайті МТСБУ.
У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов – обов’язково викликайте підрозділ Національної поліції для оформлення ДТП. Порушення будь-якої з вимог оформлення Європротоколу може призвести до відмови у випалаті страхового відшкодування потерпілому.

Чому страхова компанія може виплатити не повну суму потерпілому за полісом ОСЦПВ або звернутися з вимогою компенсації до страхувальника?

Умови ОСЦПВ регулюються відповідним законом, тому майже всі випадки можна віднести до одного з наступного:
1. сума збитку перевищує ліміт відповідальності, зазначенний в полісі ОСЦПВ. На липень 2023 року ліміт відповідальності становить 160 000 грн на шкоду завдану майну та 320 000 грн на шкоду завдану життю або здоров'ю потерпілого. Оскільки поліс ОСЦПВ у більшості випадків випускається на 12 місяців, а збільшення ліміту відповідальності впливає на поліси випущенні після прийняття відповідних змін до закону - ще якийсь час Ви можете зустріти діючі поліси з навіть меншими сумами відповідальності.
2. поліс ОСЦПВ має франшизу. В такому випадку суму франшизи має компенсувати водій або власник транспортного засобу визнаного винним у нанесенні збитку.
3. оформлення ДТП відбулося через Європротокол, без виклику Поліції. В такому випадку сума відповідальності обмежується лімітом зазначеним в законі. На липень 2023 року це 80 000 грн.
4. страхова компанія зменшила виплату через знос майна потерпілого. В такому випадку потерпілий має змогу звернутися в судовому або досудовому порядку до винуватця ДТП для отримання компенсції суми зносу.
5. Було порушено умови Закону про ОСЦПВ, в тому числі порушення строку подачі заяви про страхову подію (на липень 2023 року - це не пізніше як протягом 3х днів з моменту ДТП).
6. Інформація в полісі не відповідає дійсності. Наприклад, невідповідність інформації про власника або автомобіль, порушено умови, що автомобіль не використовується як таксі, обмеження по віку водія або поліс оформлено на пільновика, а за кермом інша особа.

Який граничний строк виплати компенсації за ОСЦПВ потерпілому?

Згідно Закону про ОСЦПВ граничним строком є 90 днів з моменту подання до страхової компанії винуватця всіх необхідних документів. Якщо оформлення ДТП відбувалося із викликом Поліції, то до пререліку таких документів включається рішення суду про визнання вини однієї зі сторін ДТП.
Не знайшли відповідь на своє запитання? Напишіть нам help@broko.com.ua
© Аон Україна 2024. Всі права захищено.
Ми у Естонії, Ми у Латвії, Ми у Литві, Автоцивілка онлайн
Глобальна політика конфіденційності AON. Політика приватності. Згода на обробку персональних даних. Slapukų nuostatos